Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

VMRO-ja zgjedh Komitetin e ri Ekzekutiv

Zhurnal Ads

Shkup, 21 shtator – Këshilli Qendror i VMRO DPMNE-së në mbledhjen e që ka filluar para pak minutash pritet të zgjedhë përbërjen e re të Komitetit Ekzekutiv. Nga kjo parti paralajmërojnë uljen e numrit të anëtareve të Komitetit Ekzekutiv, i cili për momentin ka 25 anëtarë.

Kjo mbledhje është e para pas 2 muajve që kur kanë përfunduar edhe zgjedhjet parlamentare të 15 korrikut, ku VMRO-ja humbi përballë koalicionit Mundemi të udhëhequr nga LSDM-ja. Nga kjo kryesi pritet edhe një reformim i brendshëm i partisë.

Kryesia duhet të shkurtojë anëtarët e partisë nga 25 në 15 anëtarë, por se kush do të largohet dhe kush do të vijë në bord, akoma nuk ka emra konkretë dhe kjo do të mësohet vetëm pas mbledhjes së kryesisë qendrore ku do të ketë një konferencë për mediat.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Editorial: Pse bëhet politikë me hapjen e kufijve – shqiptarët të kërkojnë hapjen urgjente me Kosovën!

R ZH

Kuzeska: Mickoski dhe VMRO nuk kanë qëndrim për çështjet kryesore, shpërndajnë lajme të rreme

T E

Presidenti Pendarovski u takua me përfaqësuesit e Odës së pavarur hotelerike

E.E.

Garë digjitale “Race for the cure” për ngritjen e ndërgjegjes për kancerin në gji

Z H

Përdorimi i gjuhës së urrejtjes në Gjorçe, MPB: Janë identifikuar 16 persona

T E

Radev: Do të ishte gabim i madh nëse Borisov dhe Zaev luajnë shfaqje teatrore para publikut

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...