Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO kundërshton ashpër përzgjedhjen e Frçkovskit për në Uashington

Shkup, 10 shkurt – Ish-ministri i Brendshëm dhe Punëve të Jashtme Ljubomir Fërçkovski është propozimi i ri i Qeverisë për ambasadori i Maqedonisë në Uashington.Tani prite përgjigje nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Lidhur me këtë vendim të qeverisë kanë reaguar nga VMRO-DPMNE të cilët kanë thënë se në momentin kur SHBA po reagon në lidhje me nivelin e korrupsionit në vend, qeveria po propozon një njeri i cili njihet për veprimet e tij kriminale.

“Ljubomir Fërçkovski është njeri i cili nuk lidhet me projekte por me skandale. Përderisa ishte në MPB dhe MPJ kanë ndodhur privatizimi, ndryshimi i flamurit, vrasje dhe grabitje”, thuhet mes tjerash në reagimin e VMRO-së

Postime të ngjashme

Biznesmenë nga Koçani dhe Berova me interes për masën “Diversifikimi i fermave dhe zhvillimi i bizneseve të vogla”

Z H

Republika Çeke do të dhurojë vaksina për Maqedoninë e Veriut

Z H

Qeveria do të mbajë mbledhjen e rregullt të 92-të dhe tre mbledhje tematike

Z H

Vazhdon debati i përgjithshëm për ribalancin e plotësuar të Buxhetit

Z H

Moti sot në RMV

Z H

Seanca të tre komisioneve kuvendore

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...