Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO: Mançevski i tha lamtumirë Zaevit sepse e di se është me mafian

Shkup, 13 tetor – Bashkëpunëtorët e ngushtë po largohen nga Zaev sepse e dinë që Zaev është me mafien dhe se nuk ka të ardhme me mafien, thuhet në një deklaratë të VMRO-DPMNE, pasi ish-ministri Damjan Mançevski njoftoi këtë pasdite se do të tërhiqet nga politika.

“Mançevski është vetëm një nga një numër i bashkëpunëtorëve dhe njerëzve të afërt me Zaevin, i cili jo vetëm që u largua nga ai, por edhe u largua nga vendi. “Ish-Ministri i Financave Dragan Tevdovski gjithashtu u largua, këshilltari Branimir Jovanovic u largua … Të gjithë largohen sepse e dinë që Maqedonia po fundoset dhe pse nuk i besojnë Zaevit”, thuhet në deklaratën e partisë, e cila shton se ekipi mafioz i Qeverisë i udhëhequr nga LSDM është një anije që fundoset.

Postime të ngjashme

Analizë/ Qytetarët nuk po munden të sigurojnë as produktet ushqimore bazë

Z H

Rektori i UT-së, Prof. Dr. Vullnet Ameti uron muajin e Ramazanit

R Zh

Teuta Arifi prezanton punimet për shtegun e biçikletave në qendër të qytetit (FOTO)

R Zh

Radev: Nuk kam ndërmend të shtyjë thirrjen e sapozgjedhur të Asamblesë së 45-të Kombëtare

R Zh

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

KE: Mosplotësimi i kritereve mund të çojë në heqjen e regjimit pa viza

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...