Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO me protesta para ministrisë së Shëndetësisë, kërkojnë dorëheqjen e Filipçes

Shkup, 3 mars, zhurnal.mk – “Rekorderë në vdekshmëri”, “Ministria e provizioneve”, “Le ta lajmë turpin e Filipçes dhe Zaevit”. Me parulla të tilla, VMRO DPMNE protestoi para Ministrisë së Shëndetësisë, dhe kërkoi dorëheqjen e Ministrit Venko Filipçe. Deputetja Dafina Stojanovska, tha se spitalet nuk kanë kushte adekuate për pacientët me kovid 19, dhe qytetarët lusin për vaksina. Kjo është arsyeja pse ata i bënë thirrje Filipçës dhe Kryeministrit Zoran Zaev të përgatiten për marrjen e përgjegjësisë, për neglizhimin e shëndetit të qytetarëve.

“A nuk mendoni se është e tepërt? A nuk mendoni se ne gjithashtu kemi fëmijë dhe prindër në shtëpi, për të cilët kujdesemi? Pikërisht për shkak të tyre ne jemi këtu. Fundja, shëndeti dhe jeta e të gjithë njerëzve në Maqedoni është në duart tuaja. Fatkeqësisht, duart tuaja janë të paafta dhe të ndyra me shumë krime, dhe gjëja më e madhe dhe e pafalshme është që ju guxuat të negocioni një fitim edhe nga blerja e vaksinave. Qofshi të mallkuar. Hiqni dorë dhe përgatituni për përgjegjësi”, deklaroi Dafina Stojanovska – VMRO-DPMNE.

Postime të ngjashme

Qytetarët nuk i njohin përfaqësuesit e tyre në pushtetin lokal

R Zh

Visar Ganiu: Urime Drita Islami – suksese edhe në gara të tjera të përmasave botërore

R Zh

Karakachanovi kritikon Borissovin për “kthesën” në qëndrimin e tij ndaj RMV-të

R Zh

Nikollovski: VMRO nuk do të lejojë zgjedhje lokale pa ‘fingerprint’

R Zh

Koalicioni ASH – Alternativa kërkojnë dorëheqjen e Mila Carovskës

R Zh

Janë regjistruar tetë raste të reja me Kovid-19, nuk ka të vdekur

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...