Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO: Mickoski e ulte çmimin e energjisë dhe shënonte fitim për ELEM-in

Shkup, 19 shtator – Qytetarët sot, për shkak të Zoran Zaevit e paguajnë çmimin më të shtrenjtë për energji elektrike në historinë e Republikës së Maqedonisë. Në kulm të krizës me koronën ku gjithkund në botë kishte privilegje dhe ulje, Zaevi e rritit çmimin e energjisë që ai dhe të afërmit e tij të mbushin xhepat, derisa populli nuk ka as për bukë.

Për dallim nga LSDM, VMRO-DPMNE dhe Hristian Mickoski gjithmonë janë kujdesur për qytetarët. Derisa Hristian Mickoski ka qenë pjesë e sektorit të energjetikës, si këshilltar i Kryetarit të Qeverisë, ndërsa më vonë edhe si drejtor i ELEM-it ka pasur rënie të vazhdueshme të çmimit të energjisë.

Rritja e parë vijon me Zora Zaevin.

Mickoski dinte të menaxhojë dhe të udhëheqë me sukses me ndërmarrjen, në këtë rast ta ulë çmimin e energjisë, dhe në të njëjtën kohë shënonte fitim për ELEM-in, ndërsa LSDM-ja gjeneron humbje dhe e rrit çmimin e rrymës.

LSDM merr nga populli që të kenë më shumë për firmat të afërta me ta.

Mafia, krimi dhe qeveria të cilat janë të njëjta në Maqedoni duhet të bien.

Postime të ngjashme

Ministri Hoxha takon bujqit e Haraçinës, premton mbështetje institucionale

R Zh

Premtime të rrejshme me afatet për kontestin maqedono-bullgar

R Zh

Carovska mori pjesë në promovimin e studentëve të diplomuar të gjeneratave të reja në Universitetin e Evropës Juglindore

R Zh

Regjistrohen 21 persona me Kovid-19, një i vdekur dhe shtatë të shëruar

R Zh

Spasovski: Ballkani në BE më lehtë do ta mbrojë Evropën nga krimi

R Zh

Kryeministri Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...