Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO nesër proteston në 11 qytete

Zhurnal Ads

Shkup, 29 nëntor – Partia më e madhe e opozitës, VMRO-DMNE, njoftoi se nesër do të protestojë në 11 qytete.

– Ne vazhdojmë, së bashku me njerëzit kundër shitjes së atdheut. Njerëzit po zgjohen dhe nuk ka kthim prapa. Turpi i Zoran Zaev nuk është i zakonshëm. Le të mos e lejojmë Zoran Zaev të ndryshojë historinë, por të dërgojë një mesazh që ai të hyjë në histori – thuhet në thirrje.

VMRO-DPMNE u bën thirrje qytetarëve në orën 18 të protestojnë në 11 qytete.

– Është koha që qytetarët e Kriva Pallankës, Kratovës, Sveti Nikollës, Negotinës, Strumicës, Gjevgjelisë, Strugës, Krushevës, Kërçovës, Makedonski Brod dhe Gostivarit të bashkohen kundër së keqes së quajtur Zoran Zaev. Protestoni tani, që të mos jetë vonë! Dorëheqja e Zaevit, liria e njerëzve – thuhet në deklaratë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Banesat sociale, kërkohen lehtësime ligjore

T E

Sërish thirrje skandaloze ‘shqiptari i mirë është vetëm shqiptari i vdekur’, në qendër të Shkupit (Video)

T E

Shpërblime për personelin mjekësor, fonde për vaksina dhe skemë e garancisë shtetërore sigurohen me rishpërndarjen e Buxhetit

Z H

Taravari rezulton pozitiv në Covid 19

T E

Grante nga 5.000 deri në 15.000 euro për sipërmarrjen e grave

T E

Zaev-Borisov: Komisionet e historisë të gjejnë zgjidhje të pranueshme për të gjithë

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...