Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

VMRO nesër vendor për kandidatin e kreut të KSHZ, në lojë Dashtevski

Shkup, 7 janar – Nesër, VMRO-DPMNE do të vendosë se kush do të jetë kandidati i tyre për kreun e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, në vend të kreut aktual të Komisionit, Oliver Derkoski, mandati i të cilit po skadon.

Partia konfirmon për Focus se një nga dy propozimet për anëtarët e KSHZ-së do të jetë Aleksandar Dashtevski, i cili drejtoi Komisionin Kundër Diskriminimit në një kohë kur Komisioni zbuloi se ish-Kryeministri Nikola Gruevski ishte viktimë e diskriminimit politik.

– Them se është e vërtetë dhe se ata do të më kërkojnë së shpejti. Përndryshe, unë dorëzova dokumente në Parlament, i tha Dashtevskit.

VMRO thotë se ata do të vendosin nesër për propozimin e dytë dhe presidentin. Kryetari i KSHZ-së zgjidhet me propozimin e opozitës.

Postime të ngjashme

Në maj nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e interkonektorit të gazit me Greqinë

N E

Maqedonia në 24 orët e fundit regjistron 627 raste të reja dhe 47 viktima nga Kovid-19

N E

Zoran Zaev: Me marrëveshjen kolektive është paraparë edhe rritja e pagës së mësimdhënësit

N E

Shilegov: Transporti publik do të dixhitalizohet, dhe do të ketë një biletë të vetme

N E

Kuvendi vendosi të shpallë gjendje krize në një pjesë të shtetit

Z H

LSDM propozon Fatime Fetain në Prokurorinë e Lartë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...