Agjencia Zhurnal.mk

VMRO: Nuk komentojmë informacione nga burime të pakonfirmuara

Shkup, 5 gusht – Pas shkrimeve të disa mediave shqiptare dhe maqedonase që VMRO-DPMNE gjoja ka rënë dakord për një koalicion me BDI për të formuar një qeveri, “Republika” i kërkoi VMRO-DPMNE-së një qëndrim për një informacion të tillë derisa ata theksojnë që nuk do të komentojnë informacione të pa verifikuara.

VMRO-DPMNE po punon për të formuar një shumicë parlamentare. Ne nuk do të konfirmojmë ose mohojmë informacionet nga burime të pakonfirmuara dhe të verifikuara, kanë thënë nga VMRO për “Republika”.

Më herët sonte, disa media në gjuhën maqedonase raportuan në gjuhën shqipe se VMRO-DPMNE dhe BDI kishin përfunduar negociatat për formimin e një qeverie, duke cituar burime të partisë por pa emër.

Sipas raportimeve, liderët e partisë raportohet se ishin pajtuar të caktonin ish-ministrin dhe ambasadorin Lazar Elenovski për kryeministër, i cili do të deklarohej veten si shqiptar dhe maqedonas.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...