Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO: Opozita ta propozojë kryeprokurorin

Shkup, 24 shtator – Zëdhënësi, Naum Stoilovski, thotë se deri në këto momente opozita nuk ka as një ftesë nga pushteti për tu konsultuar në lidhje me shpalljen për kryeprokuror.  

“Duhet që neve të na jepet mundësia që të propozojmë prokuror të pavarur dhe të paanshëm që të çrrënjosim krimin thotë Stoillovski. Kërkojmë që zgjedhja e prokurorit të ri të jetë propozim i opozitës, pra propozim i VMRO DPMNE-së, me një arsyetim, sepse pushteti dhe mjetet e drejtësisë janë të paafta, nën duart e Zoran Zaevit. Prandaj në Republikën e Maqedonisë, mbretëron mafia, tha Stoillkovski. Ai gjithashtu thotë se pushteti nuk ka diskutuar me VMRO-DPMNE-në as për ndryshime të mundshme në kodin zgjedhor  dhe përbërjen e re të Komisionin Shtetëror Zgjedhor, para zgjedhjeve Lokale. Qëndrimi i VMRO-së është që të ketë vetëm një rreth zgjedhor”, tha Stoilovski.  

Postime të ngjashme

Ministri Hoxha takon bujqit e Haraçinës, premton mbështetje institucionale

R Zh

Premtime të rrejshme me afatet për kontestin maqedono-bullgar

R Zh

Carovska mori pjesë në promovimin e studentëve të diplomuar të gjeneratave të reja në Universitetin e Evropës Juglindore

R Zh

Regjistrohen 21 persona me Kovid-19, një i vdekur dhe shtatë të shëruar

R Zh

Spasovski: Ballkani në BE më lehtë do ta mbrojë Evropën nga krimi

R Zh

Kryeministri Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...