Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO: Paratë nga pako e IV do të përfundojnë në xhepat e Zaevit dhe mafies

Shkup, 3 tetor – Paratë nga pako e katërt e masave do të përfundojnë në xhepin e Zoran Zaev dhe mafisë në pushtet, thotë VMRO.

“Pa asnjë turp, LSDM dhe Zaev po mburren me grupin e katërt të masave për të kapërcyer krizën kur për shkak të politikave të tyre katastrofike nga marsi deri më tani mbi 40,000 qytetarë kanë humbur punën e tyre dhe kanë mbetur pa të ardhura.

Qytetarët e dinë shumë mirë që ky grup i katërt i masave që paraqitet është në mënyrë që ato para të përfundojnë përsëri në xhepin e Zoran Zaev dhe mafies në pushtet. Kjo pako masash vetëm thellon problemet në ekonomi duke shpenzuar para që i përkasin njerëzve dhe pas disa vitesh ata duhet të kthehen sepse kreditë do të mbarojnë.

Pako e katërt e masave nuk ofron asnjë ndihmë për 40.000 të papunë, për problemet në turizëm, për studentët, për të rinjtë, për problemet në biznesin e vogël dhe të mesëm. Ata thjesht nuk mund të përmbushin atë që premtuan.

LSDM dhe Zaev nuk janë zgjidhje për problemet. “Ata nuk po luftojnë krimin, ata po kryejnë krim në vend”, thuhet në deklaratën e VMRO.

Postime të ngjashme

Merko: Platformat në brigjet e liqenit janë “oferta” e vetme për turizmin në Strugë

Dafina Vidishiqi

Qeveria ka vendosur, nuk ka orë policore pas mesnate

Dafina Vidishiqi

Manifestim tradicional “Takim i të parit me më të mirët” (drejtpërdrejtë)

Dafina Vidishiqi

Shekerinska: Ky Samit i NATO-s ishte historik për vendin

Dafina Vidishiqi

Mickoski: Protestojmë për të parë se për çfarë bisedojnë Zaev dhe Buçkovski me Bullgarinë

Dafina Vidishiqi

Ruzhiq – Carovska: Përmirësim i bashkëpunimit shkencor dhe arsimor dhe arsimimit të pakicave kombëtare

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...