Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Vodhën 50 mijë lekë e “Benz’-in e një biznesi, arrestohet 26-vjeçari në kërkim

26-vjeçari që vodhi 50 mijë lekë e një makinë tip “Benz” në një biznes dhe dhunoi rojën në bashkëpunim me 4 të tjerë është arrestuar.

Autori K. R., 26 vjeç, banues në Jubë të Durrësit ishte në kërkim për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, pasi më datë 08.02.2021, në bashkëpunim me H. Q., 21 vjeç, M. K., 27 vjeç, B. S., 23 vjeç dhe M. B., 17 vjeç të cilët janë arrestuar, pasi kanë dhunuar rojën e një subjekti privat, janë futur në ambientet e brendshme dhe kanë vjedhur një shumë lekësh dhe një fugon tip “Benz”.

Gjithashtu është arrestuar edhe  A. N., 22 vjeç, banues në Durrës, për veprën penale “Vjedhja”, pasi më datë 07.01.2021, në bashkëpunim me shtetasin K. M., 18 vjeç, i arrestuar, në periudha të ndryshme kohore dyshohet se kanë vjedhur në banesat e shtetasve A. M., A. V., Xh. Ç., K. A., M. S., N. K., orendi të ndryshme shtëpiake.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, ndaluan shtetasit: K. R., 26 vjeç, banues në Jubë, Durrës, për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, pasi më datë 08.02.2021, në bashkëpunim me shtetasit H. Q., 21 vjeç, M. K., 27 vjeç, B. S., 23 vjeç dhe M. B., 17 vjeç (të arrestuar), pasi kanë dhunuar rojën e një subjekti privat, janë futur në ambientet e brendshme dhe kanë vjedhur një shumë lekësh dhe një fugon tip “Benz”;  A. N., 22 vjeç, banues në Durrës, për veprën penale “Vjedhja”, pasi më datë 07.01.2021, në bashkëpunim me shtetasin K. M., 18 vjeç, (i arrestuar nga Policia), në periudha të ndryshme kohore dyshohet se kanë vjedhur në banesat e shtetasve A. M., A. V., Xh. Ç., K. A., M. S., N. K., orendi të ndryshme shtëpiake. A. G., 34 vjeç, banues në Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Postime të ngjashme

Gostivar, vëllau ia vjedh motrës arin në vlerë prej 50 mijë euro

D V

Aksidenti tragjik në Durrës i mori jetën Elonës, vajzës së talentuar që pikturonte shenjues librash

D V

Arrestohet shoferi i autobusit në Kroaci: Më zuri gjumi në timon

R Zh

Arrestohet një person në Kumanovë për shkak të tregtisë me lëndë narkotike

D V

Një autobus i Kosovës është përmbysur afër Sllavonski Brod, dhjetë perona kanë humbur jetën

R Zh

Kroaci: Aksidentohet autobusi nga Kosova, dyshohet për 10 të vdekur

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...