Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Vodhi në xhami, arrestohet 19-vjeçari në Pejë

Në njoftimin e policisë thuhet se rasti ka ndodhur më 14 gusht, në një xhami në fshatin Vitomericë të Pejës

“Njësitet relevante nga Stacioni Policor nё Pejё menjёherё iu kanё pёrgjigjur vendit tё ngjarjёs dhe janё marrё me rastin nё fjalё. Gjithashtu me datё 30.08.2020 ne tё njëjtin objekt përsëri ka ndodhur rasti i njëjtë”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Tutje në njoftim thuhet se njësiti i hetimeve pranё Stacionit Policor nё Pejё pas njё pune intensive operativo-hetimore ma datё 02.09.2020, ka arritur tё identifikojë tё dyshuarin A.G.

“Nё koordinim tё plotë me Stacionin Policor nё Malishevё i dyshuari ёshtё arrestuar dhe i njëjti me urdhër tё Prokurorit tё shtetit pas intervistimit nga hetuesit e Stacionit Policor Pejё ndalohet pёr 48- orё”.

Postime të ngjashme

Gërvalla deklarohet për herë të parë për hartën me kufijtë e copëtuar të Ballkanit

S.B.

Reagon Vlora Çitaku pasi Apeli ia anuloi dënimin me burgim të përjetshëm burrit që vrau gruan me shufër metalike në Kamenicë

S.B.

Ministria tregon pse e publikuan listën me bizneset që përfituan nga Programi i Rimëkëmbjes Ekonomike

S.B.

Mbi 11 mijë raste aktive me COVID-19

S.B.

Sot seanca e radhës ndaj komandant “Ujkut”

S.B.

Shefi i zyrës së BE-së reagon pas publikimit të emrave të bizneseve që fituan më shumë nga Pakoja e Rimëkëmbjes

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...