Kosovë

Vodhi në xhami, arrestohet 19-vjeçari në Pejë

Zhurnal Ads

Në njoftimin e policisë thuhet se rasti ka ndodhur më 14 gusht, në një xhami në fshatin Vitomericë të Pejës

“Njësitet relevante nga Stacioni Policor nё Pejё menjёherё iu kanё pёrgjigjur vendit tё ngjarjёs dhe janё marrё me rastin nё fjalё. Gjithashtu me datё 30.08.2020 ne tё njëjtin objekt përsëri ka ndodhur rasti i njëjtë”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Tutje në njoftim thuhet se njësiti i hetimeve pranё Stacionit Policor nё Pejё pas njё pune intensive operativo-hetimore ma datё 02.09.2020, ka arritur tё identifikojë tё dyshuarin A.G.

“Nё koordinim tё plotë me Stacionin Policor nё Malishevё i dyshuari ёshtё arrestuar dhe i njëjti me urdhër tё Prokurorit tё shtetit pas intervistimit nga hetuesit e Stacionit Policor Pejё ndalohet pёr 48- orё”.

Postime të ngjashme

SBASHK-u viziton komunën e Prishtinës, kryeqyteti gati të nis vitin e ri shkollor

admin

Grenell nesër në Kosovë

admin

Kosovë: tetë viktima dhe 334 raste të reja me koronavirus

H S
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...