Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Volkswagen ID.3 gjatë testit të përplasjes, rezultatet ishin të mira

Volkswagen pret shumë nga ID.3, kështu që ky rezultat nuk është i papritur.

Ju e merrni me mend, modeli i parë ekskluzivisht elektrik i Volkswagen në një platformë të veçantë kaloi testin e sigurisë në EuroNCAP me rezultate të shkëlqyera, dmth me pesë yje të fituar, transmeton Telegrafi.

Performanca në testin e përplasjes ishte 87% për mbrojtjen e të rriturve, 89% për mbrojtjen e fëmijëve dhe 71% për mbrojtjen e këmbësorëve.

Më në fund, kategoria e Asistencës së Sigurisë, e cila përfshin sistemet e sigurisë së ndihmës së drejtuesit, u kompletua me 88%.

https://youtu.be/bruZl_NXPBA

Postime të ngjashme

Shitjet e automjeteve BMW në maksimumin historik

R Zh

Shitjet e veturave në Gjermani rriten me 36% në mars

S.B.

Qëndronte i “konservuar” për 35 vjet, zbulohet një Porsche super i rrallë – një makinë që përmbante një mrekulli të vërtetë

S.B.

Djali me një Lamborghini Urus kërcen mbi një Lamborghini Aventador

S.B.

Testi i qëndrueshmërisë: Porsche kaloi 5 mijë km duke vozitur me shpejtësi konstante prej 300 km / orë

S.B.

Në këtë provë, VW ID.4 mposht Tesla Model 3

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...