Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Volkswagen nuk po e ndryshon emrin e saj, ishte një shaka për 1 prill

Prodhuesi gjerman i makinave nuk do të ndryshojë emrin e degës së saj në SHBA në “Voltswagen”, dhe doli se lajmi që u transmetua nga media të shumta amerikane të martën ishte një shaka e marketingut, njoftoi sot kompania.

Njoftimi për ndryshimin e emrit, i lëshuar nga Volkswagen të martën, u krijua në frymën e Ditës Botërore të Shakave, 1 prill, për të tërhequr vëmendjen për fillimin e modelit SUV tërësisht elektrik ID.4, tha Mike Tolbert, një zëdhënës i VW në Shtetet e Bashkuara të Shteteve të Bashkuara, raporton CNBC, transmeton Telegrafi.

Kompania pritet të lëshojë një deklaratë pasuese që shpjegon strategjinë e marketingut, raporton stacioni televiziv amerikan, duke cituar një burim të njohur me planet.

Wall Street Journal ishte i pari që publikoi lajmin të martën se VW po ndryshon emrin e saj në SHBA në “Voltswagen”, duke iu referuar një zëdhënësi në selinë e kompanisë në Wolfsburg, dhe gjithashtu u raportua nga media të shumta botërore dhe tona.

Postime të ngjashme

Huawei: Ndërtojmë sistemin e parë plotësisht të automatizuar për makinat

Dafina Vidishiqi

Prior Design transformoi pamjen e Golf GTI

S.B.

S8 është shumë më i shpejtë sesa pretendojnë në Audi

S.B.

Bugatti zbulon se sa orë pune janë shpenzuar, për prodhimin e modelit më të shkathtë dhe të shtrenjtë në histori të kompanisë

S.B.

I ka 1.914 kuaj fuqi dhe lëviz me shpejtësinë maksimale prej 412 kilometra në orë, Rimac prezanton veturën sportive C Two

S.B.

Geneva International Motor Show do të zhvillohet në vitin 2022

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...