Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Volkswagen prezantoi versionet më praktike të Golf

Zhurnal Ads

Të tjera modele karavan kanë dalë nga Volkswagen këto ditë, por kjo nuk do të thotë se ata kanë humbur në cilësi.

Përkundrazi, modelet karavane përsëri po bëhen një mundësi gjithnjë e më interesante për të gjithë ata që kërkojnë më shumë hapësirë ​​dhe më shumë funksionalitet, dhe për ata që nuk duan të paguajnë para të majme. Një shembull i mirë i kësaj është VW Golf, performanca e modelit të ri është një alternativë e shkëlqyeshme, transmeton Telegrafi.

Varianti i ri është i gjatë 4.63 metra. Dhe kjo ka bërë që edhe hapësira brenda të zgjerohet dhe të bëhet më komode, ndërsa kapaciteti i bagazhit u rrit në minimum në 611 litra.

Nëse palosni ulëset e pasme, vëllimi i hapësirës së ngarkesës rritet në 1,642 l.

Kjo makinë vjen me një motor 2.0 TSI.

Versioni Alltrack vjen me 200 kuaj fuqi.

Shitjet e Golf Alltrack në Evropë fillojnë në fund të vitit, dhe çmimi fillestar në Gjermani është në nivelin e 23,000 euro.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Daimler po u dhuron punëtorëve një ‘bonus’ prej njëmijë eurove për shkak të krizës së COVID-19

S.B.

Si duket kur lyeni veturën me të zezë që thith 99 për qind të dritës?

S.B.

Çfarë ndodhë me veturën kur futeni me shpejtësi në gropa?

admin

Vetura elektrike miliona dollarëshe në provën e përplasjes

S.B.

Audi Q2 vjen me një pamje të re dhe me më shumë fuqi

admin

Carmen Boulogne, vetura superluksoze e markës spanjolle Hispano Suiza

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...