Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Volkswagen zbuloi makinën e saj më ngjyra në ditën më depresive

I njohur si Harlequin, Polo shumëngjyrësh debutoi në 1995.

As që duhej të hynte në prodhim, por VW nën presion përfundimisht prodhoi 3,100 njësi.

Kjo në fund të fundit nuk ishte e mjaftueshme për të përmbushur kërkesat e tregut. Mostra të shumta janë ende në rrugë sot, dhe ato rregullisht marrin një çmim të mirë në treg, transmeton Telegrafi.

Koncepti u pëlqye nga shumë, madje edhe amerikanët që importuan pak më pak se 300 kopje.

Të gjitha këto janë për shkak të katër ngjyrave në të cilat u pikturua pjesa e jashtme e automjetit.

Volkswagen tani ka vendosur të përsërisë atë skemë në Polo, e cila po numëron muajt e fundit në treg.

Fatkeqësisht, u bë vetëm një kopje, dhe ajo nuk do të dalë në rrugë. Do të përfundojë në një muze në Holandë.

Ideja në katër ngjyra mbështetet në përkufizimin modular të makinës.

Me gjeneratën e tretë të Polo, Volkswagen vendosi të ndajë makinën në katër njësi dhe kështu të përshtatet me kërkesat e klientit.

Postime të ngjashme

Garë e ashpër mes F1, Lamborghini Huracan dhe Nissan GT-R

D V

Britanikja ndalohet sepse po voziste 209 kilometra në orë – ky është arsyetimi qesharak i saj para policisë

D V

Aston Martin mburret: Shitjet u rritën 224 për qind

D V

Gjermanët vendosën të kondicionojnë rrugët dhe zbuluan pse

D V

Land Rover ka prezantuar modelin e kufizuar të Defender Trophy Edition

D V

Kompania skoceze përdor mbetjet e uiskit si lëndë djegëse për kamionët

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...