Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Volvo ka vendosur një kufi prej 180 km/orë, por është e mundur ta ndryshoni atë

Zhurnal Ads

Ne nuk duhet të presim gjatë që dikush tjetër të heq bllokadën e vendosur në veturat e saj nga Volvo.

Prodhuesi suedez është i vendosur në synimin e tij për të mos ndryshuar asgjë në modelet e saj. Dhe një mënyrë drejt këtij qëllimi është të kufizosh shpejtësinë, dhe jo në 250, por në mënyrë të konsiderueshme më pak, “vetëm” 180 km / orë, transmeton Telegrafi.

Dhe disa njerëzve nuk u pëlqen kjo, veçanërisht ata që zgjedhin modelin e kalibrit S60 T8 Polestar, i cili me 410 kuaj fuqi, shpejtësinë nga 0 në 100 km / orë e arrin për 4.4 sekonda dhe nuk mund të kalojë mbi 180 km / orë.

Disa shkuan aq larg sa të njoftonin anulimet e porosive. Sidoqoftë, shpëtimi vjen nga akorduesit.

Heico Sportiv njoftoi se mund të luajë me softuer dhe të rrisë kufirin, nga 30 në 70 km / orë.

Dhe kjo do të thotë që disa modele, si më parë, mund të arrijnë shpejtësinë 250 km / orë. Dhe për këtë kënaqësi do të paguani mbi 1100 euro.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Më në fund, kamionçina Jeep Gladiator vjen në Evropë

S.B.

Mirëmbajtja e veturës – kur është koha të ndryshoni vajin e motorit, filtrat dhe rripin e saj?

admin

Skoda prezanton “Enyaqin”

admin

Legjenda është rikthyer: Nissan zbulon modelin e ri Z Proto

admin

Bie prodhimi i veturave për 18.2% në Britani, 57.1% rrisin eksportin në Japoni

S.B.

Kjo është autolarja më e madhe në botë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...