Volvo raporton shitjet më të mëdha të veturave ndonjëherë në gjysmën e parë të 2021

Volvo raportoi shitjet e saj më të mëdha në gjysmën e parë në gjashtë muajt e parë të vitit 2021 pasi shiti 380,757 makina në mbarë botën, një rritje prej 41.0 për qind krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.

 

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, rritja e përgjithshme e shitjeve u nxit nga kërkesa e fortë në Kinë, SHBA dhe Evropë, të gjitha raportuan rritje dyshifrore krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, kur kushtet e tregut u prekën nga pandemia e Covid-19.

Për muajin qershor, Volvo Cars shiti 68,224 makina në mbarë botën, me 11.0 për qind krahasuar me të njëjtin muaj të vitit të kaluar.

Ndërkohë për gjashtë muajt e parë të vitit 2021, numri i makinave Volvo të shitura në internet u rrit më shumë se pesë herë në krahasim me të njëjtën periudhë në vitin 2020.

Rritja e përgjithshme u nxit nga rritja e kërkesës së klientit në kombinim me një ofertë të zgjeruar në më shumë tregje.

Sipas të dhënave, për shembull, shitjet e SHBA-së arritën 63,754 makina në gjashtë muajt e parë, me 47,4 për qind krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.

Formacioni SUV i kompanisë, i udhëhequr nga XC60, XC90 dhe XC40, mbeti i popullarizuar në rajon, duke kontribuar në rritjen e vëllimit për periudhën.

Related posts

Na vjen keq, ndoshta ju nuk do të luani lojën e famshme GTA 6 së shpejti

D V

Gjermanët vendosën të kondicionojnë rrugët dhe zbuluan pse

D V

Brabus dhe Fostla e transformuan Mercedes-AMG GT 63 S në një “predhë” me 800 kuaj/fuqi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com