Bota

Von der Leyen: Jemi më të fortë se urrejtja dhe terrori

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka shprehur pikëllimin për sulmin e sotëm në Vjenë, dhe ka ngushëlluar familjet e viktimave.

Ajo ka thënë se ata janë më të fortë se urrejtja dhe terrori, duke theksuar se Evropa është në anën e Austrisë në këtë rast tragjik.

“Jam e shokuar dhe e pikëlluar nga sulmi brutal në Vjenë. Mendimet e mia janë me familjet e viktimave dhe me popullin austriak”, ka shkruar ajo në Twitter.

“Evropa qëndron në anën e Austrisë në solidaritet të plotë. Jemi më të fortë se urrejtja dhe terrori”.

Postime të ngjashme

Vaksina antiCovid/ Moderna, 95 përqind efikase…

S.B.

Austria drejt bllokimit total

S.B.

Austria dhe Sllovakia regjistrojnë numrat më të larta të rasteve të reja me Covid-19

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...