Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Von der Leyen: Vaksinojmë 70% të Evropës deri në verë

“Jam optimiste se do të vaksinojmë 70 për qind të qytetarëve europianë brenda stinës së verës”. Këtë e thotë presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen në një intervistë për gazetat gjermane.

“Por, ne nuk mund të bëjmë një vlerësim, përveçse në fund të verës. Nuk është një sprint, është një maratonë”, shtoi ajo.

Duke dashur te mos ndalet tek problemet me pajisjen me vaksina nga kompania AstraZeneca, presidentja e komisionit tha se “Prodhuesit e vaksinave janë partnerët tanë në këtë pandemi. Edhe ata gjithashtu po përballen me sfida të pabarabarta, ne vazhdimisht po përballemi me pikëpyetje të reja që ne arrijmë t’i zgjidhim shumicën e kohës në mënyrë miqësore”.

Postime të ngjashme

Ulqin, shpimet për naftë dhe gaz në bregdetin turistik

N E

Irani njoftoi fillimin e pasurimit të uraniumit

N E

Rusia dëbon konsullin Ukrainas

N E

Aleksandër Vuçiq : “Unë pres vazhdimin e dialogut me Prishtinën në maj ose qershor.”

N E

Bosnja merr 10 mijë vaksina të tjera Sinovac nga Turqia

N E

Sebastian Kurz ka ofruar që Austria të jetë mikpritës i takimit SHBA-Rusi

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...