Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Votat e Enver Hoxhajt si kandidat për kryeministër

Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, është më i votuar sesa Avdullah Hoti i LDK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Hoxhaj në zgjedhje ka arritur t’i marrë gjithësej 100,518 vota, ndërsa Avdullah Hoti ka marrë 69.640 vota.

Partia Demokratike e Kosovës ka dalë e dyta në zgjedhje pas Lëvizjes Vetëvendosje.

PDK do t’i ketë 19 deputetë në Kuvendin e Kosovës.

Postime të ngjashme

Konjufca uron qytetarët për muajin e Ramazanit: Ta bëjmë Kosovën vend më të mirë

S.B.

Bekim Haxhiu: Jam duke e pritur një përgjigje për sigurimin e 1 milion vaksinave brenda tri ditësh

S.B.

Sot mbahet seanca e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën

S.B.

BIK fton besimtarët që janë me Covid-19, mos të shkojnë në xhami

S.B.

Sot konstituohet Komisioni për Ekonomi dhe ai për Bujqësi

S.B.

Gjuriq pas paralajmërimit për reciprocitet: Vuçiq nuk i lejon kërcënimet e Kurtit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...