Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Votimi elektronik/ Ja si do të votojë votuesi e Njësisë nr 10

Tiranë, 3 mars, zhurnal.mk – Në njësinë 10 në Tiranë sot është testuar procesi i identifikimit, votimit dhe numërimit elektronik.

Ora News tregon si do të realizohet ky proces dhe hapat që do të bëjë votuesi i kësaj njësie.

Janë rreth 25 mijë votues në rreht 33 qendra do të votojnë në mënyrë elektronike.

Postime të ngjashme

Rama zgjohet mes alpeve shqiptare: Mirmëngjes! (VIDEO)

Lea Muslija

Sot hapen kufijtë Shqipëri-Greqi

Lea Muslija

“Asnjë rast me COVID në Tiranë”, Manasterliu publikon shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Dafina Vidishiqi

Vetëm tri raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Ndihmës Sekretari i Shtetit Reeker do të vizitojë Italinë, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

Paralajmërim për të shkarkuarit nga vetingu: “Do të hetoheni dhe do t’ju sekuestrohet pasuria”

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...