Shqipëri

Votohet reforma zgjedhore/ 21 deputetë të opozitës së re bashkuan votat me PS

Zhurnal Ads

Shumica qeverisëse me ndihmën e disa deputetëve të opozitës miratuan ndryshimet e kodit zgjedhor duke e cuar votuesin shqiptarë në zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit me rregulla të reja loje, të cilat u kundërshtuan, nga një pjesë e opozitës parlamentare dhe asaj jashtë parlamentit.

21 vota të opozitës iu bashkuan shumicës qeverisëse për ta miratuar kodin me 96 vota. Edi Rama i dha këtë argument opozitës parlamentare përse nuk mund t’ja plotësojë të gjitha kërkesat.

Qetësia e sigurimit të mbi 84 votave për miratimin e ndryshimeve të kodit zgjedhor në parlament, i dha komoditetin Edi Ramës, të merrej me qëndrimet e ashpra të presidentit Ilir Meta.

Kryeministri ia parashikoi të ardhmen deputetëve aktual të opozitës.

Parlamenti zgjodhi me 106 vota pro Ilirian Celibashin si komisionarin shtetëror të zgjedhjeve , Lealba Pelingu nënkomisionere.

Postime të ngjashme

Prindër e nxënës me ankesa: Probleme me maskat, formularët janë pa kuptim

admin

Rama poston videon: Sharra dje, sot dhe së afërmi, si një pasqyrë e qeverive që kishim me Saliun, Lulin, Ilirin e Monikën

admin

BB për Shqipërinë: Huadhënia në të ardhmen më selektive në reformat që mbështet

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...