Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Vrasja e Armando Baboçit në Durrës, arrestohet Enrik Gjini

Policia ka vënë në pranga 25-vjeçarin Enrik Gjini i cili dyshohet se është autor i vrasjes së Armando Babocit, plagosjes së të birit Eraldo Gjini dhe një tjetër personi pas një sherri me leva në lokal.

NJOFTIMI I PLOTË:

Durrës

Vijojnë operacionet e njëpasnjëshme për kapjen e personave të shpallur në kërkim.  Bien në prangat e Policisë 2 shtetas të shpallur në kërkim, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve ndaj Personit, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, ndaluan shtetasin E. Gj., 25 vjeç, banues në Durrës.

Ndalimi i tij u bë pasi dyshohet si autor i ngjarjes së ndodhur më datë 18.09.2020, në lagjen nr. 13, Plazh, Durrës, ku pas një konflikti për motive të dobëta mbeti i vrarë me armë zjarri shtetasi A. B. (Gj). dhe u plagosën shtetasit E. Gj. dhe E. T.

Postime të ngjashme

“Kush ka më shumë mandate…”, Bylykbashi tregon si zgjidhet kryeministri pas 25 Prillit

T E

Tërmeti i fortë në Greqi u ndje edhe në Shqipëri, qytetarët në Elasona dalin të trembur në rrugë e sheshe

T E

Aksident në Krujë, plagoset 21-vjeçari

S.B.

Zgjedhjet e 25 prillit/ Celibashi: Pajisja e Identifikimit Elektronik demonstrohet në Kukës, e thjeshtë dhe e sigurt

S.B.

Zgjedhjet e 25 prillit/ Meta: Nuk pretendoj të jemi si Danimarka, por të paktën t’i ngjajmë Kosovës. Kush shet votën…

S.B.

Rama ironizon opozitën: Koalicion tragji-komik! Vetë Halim Kosova e tha se ku janë ata në këtë luftë…

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...