Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Vrasja e Klodian Rashës/ Gjuzi: Skuadra ka qenë e droguar atë natë

Deputeti i opozitës parlamentare, Kujtim Gjuzi deklaroi këtë të enjte në Kuvend se dy efektivët e “Shqiponjas” që ishin në shërbim kur ndodhi vrasja e 25-vjeçarit Klodian Rasha kanë qenë të droguar.

Ai ka vlerësuar edhe vendimin e Sandër Lleshajt për të dhënë dorëheqjen nga detyra e ministrit të Brendshëm. Mirëpo, shtoi se Leshaj nuk pranoi kërkesën e tij për interepelancë, duke shkelur sipas tij rregulloren e Kuvendit.

“Në këto kushte ju keni një juntë ushtarake me 13 gjeneralë. E përshëndes gjeneralin për dorëheqjen. Familja Rasha u tregua dibranë të vërtetë që si pranuan lekët. Kanë qenë të droguar të gjithë atë natë, të gjithë skuadra. Ju jeni të gjithë vrasës me ndonjë përjashtim të vogël”, u shpreh ai.

Postime të ngjashme

“Njoftoi trafikantët për hetimin”/ Mbërrin letërporosia nga autoritetet gjermane për ish-zv/drejtorin e OFL, Artan Shkëmbi

S.B.

Rama zbulon detajet e marrëveshjes për Aeroportin e Rinasit

S.B.

Shpallet fituesi për aeroportin e Vlorës, Balluku: Moment historik, vlera e investimit rreth 104 milion euro

S.B.

Manastirliu në maternitetin e ri të Lezhës: Po ndërtojmë 4 maternitete, mbi 72 mijë familje janë mbështetur me bonusin e bebes

S.B.

Zgjedhjet e 25-prillit/ Meta kërkesë Kuvendit, Ramës dhe Çuçit për zgjatjen e vlefshmërisë së kartave të identitetit

S.B.

“S’jemi të pasur por do rindërtojmë çdo shtëpi falas”/ Ahmetaj: Në pranverën 2022 nuk do ketë asnjë shenjë nga tërmeti!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...