Agjencia Zhurnal.mk

Vrasja e Soleimanit, Netanyahu ndërpret në gjysmë vizitën nga frika e hakmarrjes iraniane

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyhu, ka ndërprerë në gjysmë vizitën e ti zyrtare në Greqi dhe është kthyer në Izrael pas sulmeve të SHBA’së në Irak

Sipas planeve Netanyahu ishte planifikuar të kthehej në Izrael mbrëmjen e së shtunës.

Ende nuk është dhënë ndonjë deklaratë nga Netanyahu lidhur me atë që ka ndodhur në Irak, por qeveria e tij është duke u përgatitur për një hakmarrje të mundshme nga Irani, raporton CNN, transmeton Gazeta Express.

“Izraeli e dinë shumë mirë që Irani mund të zgjedh të kundërpërgjigjet ndaj Izraelit dhe jo ndaj SHBA’së”, ka thënë reporteri i CNN.

E gjithë situata ën Lindjen e Mesme është tensionuar pasi SHBA’të kanë ekzekutuar përmes një sulmi ajror gjeneralin iranian, Qasem Soleimani.

Një veprim i tillë ka nxitur reagime të ashpër të Iranit të cilët tashmë janë duke planifikuar kundërpërgjigjen ndaj Amerikës.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...