Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Vrasje në tentativë në Mitrovicë, policia arreston 21-vjeçarin

Zhurnal Ads

Është arrestuar një i dyshuar për vrasje në tentativë në Mitrovicë.

Policia njofton se në orët e pasdites të datës 25 tetor 2020, Policia në Mitrovicë ka arrestuar një person të dyshuar për kryerjen e veprës penale “vrasje në tentativë”.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur dy ditë më parë në një kafene të Mitrovicës, ku nga hetimet e deritanishme thuhet se si shkak i një mosmarrëveshje ndërmjet viktimës dhe të dyshuarit i lënduar ka mbetur viktima mashkull shqiptar, i cili pas tretmanit mjekësor në spitalin rajonal në Mitrovicë është dërguar për trajtim të mëtejmë në QKUK.

Ndërsa në cilësi të të dyshuarit është arrestuar H. V., 21 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës.

Me aktvendim të prokurorit të rastit, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit policor, ndërsa hetimet për rastin janë duke u zhvilluar për veprën penale “vrasje në tentativë”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Niset për në Greqi me burrin,’ngec’ në Kakavijë, policia i gjen 25 500 euro në çantë

admin

Mustafa: Nuk ka gatishmëri për zgjedhjen e presidentit, po rrëshqasim drejt zgjedhjeve

S.B.

Tahiri i reagon Brnabiqit: Kosova kurrë më nuk do të ruhet e kthehet nga Serbia, atë e ruan populli i saj dhe gjaku i dëshmorëve

admin

Kufizimi i lëvizjes shkelje e rëndë e të drejtave të njeriut

admin

Hyseni: Këtë vit kemi trajtuar me efikasitet rastet e korrupsionit

S.B.

Koha që t’i jepet ultimatum Serbisë në raport me Kosovën

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...