Vrasje në tentativë në Prishtinë, viktima jashtë rrezikut për jetë

Një tentim vrasje ka ndodhur mbrëmë vonë në rrugën “Shkupi”, në Prishtinë.

 

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të shtunën rreth orës 23:15.

Viktima sipas mjekut, është jashtë rrezikut për jetë.

Ndërkaq, ai ka deklaruar se është qëlluar në këmbë me armë nga dy persona të panjohur.

“Rr. Shkupi, Prishtinë  21.08.2021 – 23:15. Viktima mashkull kosovar ka kërkuar ndihmë mjekësore në QKUK, pasi që ishte qëlluar në këmbë me armë zjarri nga dy persona të pa njohur. Sipas mjekut, viktima është jashtë rrezikut për jetë. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar dy gëzhoja”, thuhet në raportin e PK-së. 

Related posts

Shtetasi i Kosovës rrahet brutalisht në një hotel në Shëngjin

D V

Paraburgim ndaj shtatë personave të dyshuar për terrorizëm

D V

Vëllai sulmon motrën, burri gruan, e djali babain – pesë raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com