Agjencia Zhurnal.mk
Bota Kronika

Vrau me thikë 7 vjeçaren në mes të parkut, shqiptarja del para gjykatës angleze

Një grua shqiptare e akuzuar për vrasjen e një vajze shtatë vjeçare angleze në sy të prindërve, në ditën e Nënës, është përballur dje me gjykatën.

30-vjeçarja, Eltiona Skana është akuzuar për ‘eliminimin’ e Emily Jones, të cilën e qëlloi me mjet prerës para prindërve të saj në Bolton, Greater Manchester teksa luante në park.

Ngjarja ndodhi më 22 mars, në Queen’s Park në Bolton, rreth orës 2.35 pasdite të ditës së dielë. Vajza u dërgua me urgjencë në spitalin, por humbi jetën pavarësisht përpjekjeve të mjekëve për ta shpëtuar.

Dëshmitarët janë shprehur se vogëlushja u godit në qafë nga një grua, e cila ishte ulur në një stol prej druri, ndërsa vajza kalonte pranë saj. Shtetasja shqiptare, u paraqit në Gjykatën e Manchester, jo fizikisht por online.

E veshur me një bluzë të bardhë dhe jeshile, ajo nuk tha asgjë gjatë seancës së shkurtër që u mbajt ditën e djeshme.

Postime të ngjashme

Digjet një shtëpi në Shkup

R Zh

Bashkimi Europian hap Konferencën për të Ardhmen e Evropës

N E

Lajçak me rastin e Ditës së Evropës: Është koha që kjo ëndërr evropiane të bëhet realitet për fqinjët tanë në Ballkanin Perëndimor

N E

Greqia regjistron 1.428 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Dolphin Trust skema piramidale me vlerë 1.5 miliard euro që tronditi Gjermaninë

N E

Në 24 orët e fundit Italia regjistron 8,292 raste të reja me Kovid-19

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...