Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Vrau shqiptarin dhe e murosi, arrestohet italiani, pjesë e “Cosa Nostras”

Është arrestuar në Itali, një italian, përgjegjës për vrasjen e shqiptarit Astrit Lamaj, 41 vjeç.

Karabinierët e Monzas dhe Caltanissettas, pas hetimeve të zhvilluara, kanë arrestuar 45-vjeçarin Salvatore Tambe, shkruajnë mediat italiane.

Ngjarja makabre i ka fillimet në vitin 2013, kur besohet se Lamaj është vrarë dhe më pas murosur, kurse trupi i tij u gjet në mënyrën më të rëndë të mundshme në vitin 2019.

Sipas asaj që shkruajnë mediat e vendit fqinj, shkak për këtë hakmarrje të dëgjuar rrallë, besohet se ka qenë fakti se shqiptari ka vjedhur disa sende personale.

Autori, përpara se të arrestohej për këtë krim të rëndë, ishte në “arrest shtëpie”. Kjo për shkak se akuzohet se ishte pjesë e familjes mafioze Riesi, edhe kjo pjesëtare e “Cosa Nostras”.

Murosja e shqiptarit në Itali ishte një krim i rëndë që tronditi opinionin publik. Karabinierët, që kur kanë nisur hetimet, duke pasur parasysh mënyrën e krimit, kishin dyshime se në këtë vrasje mund të jetë implikuar mafia.

Postime të ngjashme

Jep dorëheqjen nënkryetari i bashkisë së Durrësit, Florian Tahiri/ Kandidat i PDIU-së më 25 prill

S.B.

8 Marsi, Veliaj: Gratë mbështesin punët e mira; Ne kandidojmë Luljetën dhe Najadën, ata Saliun dhe Flamur Nokën

S.B.

Meta ktheu kontratën për koncesionin e Rinasit/ Kuvendi ja rrëzon me 84 vota

S.B.

Kush janë tre emigrantët në listat e PS, Rama zbulon qarqet ku do të kandidojnë

S.B.

Zgjedhjet e 25 prillit/ LSI dorëzon listat e kandidatëve në KQZ, Kryemadhi kryeson në Tiranë dhe Fier

S.B.

Rama prezanton programin e PS: Këtë dekadë, Shqipëria do të bëhet destinacioni më i kërkuar turistik në rajon!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...