Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Vret vëllain pas mosmarrëveshjes për bagëti

Nisi si mosmarrëveshje mes dy vllerëzve.

Ajo më pas u bë sebep që 58 vjeçari J.G të vrasë me armë zjarri vëllaun e tij 65 vjeçar H.G, në Sapniq të Rahovecit, mbrëmjen e së shtunës.

Konflikti që përfundoi me fatalitet mes vëllezërve, shtëpitë e të cilëve janë pothuajse ngjitë me njëra tjetrën, dyshohet se ishte për shkaqe pronësie. Arsye për këtë, televizioni merr vesh se ishin disa gjedhe.

E familja e viktimës që nuk deshi të flasë para kamerës e as nuk lejoi t’u xhirohej shtëpia, tha se gjuajtja me armë ndodhi pas një zënke të momentit.

Megjithatë, sipas kryetarit të fshatit dy vëllezërit edhe më herët nuk kishin pasur raporte të mira në mes veti.

Postime të ngjashme

Lezhë/ Shiste kanabis, në pranga 25-vjeçari

D V

Arrestohet ish-juristi i Hipotekës në Lushnje, falsifikoi dokumente dhe regjistronte prona në emër të disa personave (EMRI)

D V

Në Shkup janë shqiptuar 184 sanksione, 39 për ngasje të shpejtë

Z H

Pas mosmarrveshjes me gruan kishte rrëmbyer dy fëmijët e tij, pas 10 vitesh arrestohet në Prizren shqiptari më i kërkuar në Austri

D V

Shtetasi i Kosovës rrahet brutalisht në një hotel në Shëngjin

D V

Lipjan: Gjendet një 37 vjeçare e vdekur, policia po heton rastin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...