Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Vret veten me çifte 82-vjeçari në Berat, dyshohet se ishte i prekur nga Covid-19

Një 82-vjeçar nga fshati “Moravë” në rrethin e Beratit i ka dhënë fund jetës,duke u vetëqëlluar me armë zjarri.

Ramadan Doko,në kushte të rënduara depresioni,është mbyllur në dhomën e tij dhe me një çifte gjahu ka qëlluar një herë drejt vetes.

Pas zhurmës së armës,familjarët kanë shkuar në dhomën e të moshuarit dhe e kanë gjetur atë të shtrirë në dysheme,pa shenja jete dhe të mbuluar me gjak.

Ata kanë njoftuar menjëherë policinë,e cila ka mbërritur në banesën e 82-vjeçarit,ku edhe po kryejnë veprimet hetimore për të zbuluar shkaqet që e çuan të moshuar drejt aktit të vetëflijimit.

Ngjarja e rëndë u shënua rreth orën 17:00 të mbrëmjes së sotme dhe trupi i pajetë i Ramadan  Dokos është dërguar në Morgun e Spitalit Rajonal të Beratit,ku i është kryer edhe ekspertiza mjeko-ligjore.

Burime nga Morgu i Beratit,bëjnë me se,vdekja e 82-vjeçarit ka ardhur si rezultat i një plumbi të vetëm të marrë në gjoks,i cili i ka prekur direkt zemrën.

Familjarët e Dokos mësohet se kanë deklaruar përpara punonjësve të policisë në vendngjarje se,familjari i tyre kishte shfaqur prej disa ditën shenja të Covid-19, por ende nuk kishte kryer tampon.

Mendohet që i moshuari të jetë infektuar nga djali i tij,që kishte rezultuar “pozitiv” me Covid-19, pas analizave të kryera në një laborator privat.

Kjo ka bërë që 82-vjeçari të kalonte në depresion dhe ti japë fund jetës.

Postime të ngjashme

“Koha i thërret shqiptarët për t’u bashkuar në një Besëlidhje të re”, Meta mesazh në 577-vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës

S.B.

Brenda 15 marsit përfundon vaksinimi i mjekëve, pastaj radhën e kanë mësuesit

S.B.

“Gati pasaporta digjitale e vaksinimit”/ Rama: Përgatitje nëse vendet e tjera e vënë kusht udhëtimi

S.B.

Nis vaksinimi i të moshuarve në Durrës/ Brenda marsit përfundon vaksinimi i stafeve mjekësore dhe nis vaksinimi i mësuesve

S.B.

Lista të pastra, Rama fajëson gazetaren: Në Bruksel nuk dëgjova asnjë ultimatum, vetëm vlerësime pozitive

S.B.

Besëlidhja e Lezhës bënë bashkë shqiptarët nga Kosova, Shqipëria, Mali Zi, Maqedonia e Veriut dhe Lugina

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...