Detaje nga ngjarja në Pejë: I vrarë ka mbetur edhe Blerand Kadrijaj, zyrtar i lartë i PDK-së

Në mbrëmjen e së mërkurës, në qytetin e Pejës ka ndodhur një vrasje e dyfishtë, si dhe një person ka mbetur i plagosur.

 

Policia e Kosovës ka konfirmuar për Telegrafin, se të shtënat me armë zjarri janë dëgjuar rreth orës 20:20 në afërsi të shkollës Ekonomike “Ali Hadri.

Bëhet e ditur se personat që kanë mbetur të vrarë në vendin e ngjarjes, janë dy zyrtarë të lartë të PDK-së, kandidati për kryetar të Komunës, Astrit Ademaj dhe zyrtari Blerand Kadriaj.

Po ashtu i plagosur nga shkrepja e armëve ka mbetur vëllau i Astrit Ademajt, Avniu.

Ndërsa Blerand Kadriaj në zgjedhjet e kaluara ka qenë kandidat për kryetar të Deçanit.

Telegrafi mëson se ngjarja ka ndodhur në një lokal në Pejë, dhe pas një konflikti verbal që kanë pasur mes vete, ka ndodhur gjuajta me armë.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi deklaroi se tashmë në vend të ngjarjes janë Policia dhe Prokuroria dhe po merren me rastin.

SPECIALE: VRITET KANDIDATI PËR KRYETAR TË PEJËS DHE NJË PERSON TJETËR?

SPECIALE: VRITET KANDIDATI PËR KRYETAR TË PEJËS DHE NJË PERSON TJETËR?

Posted by Telegrafi.com on Wednesday, September 8, 2021

Related posts

ASK: Qeveria për tre muaj shpenzoi mbi 505 milionë euro

N E

Shqipëri, disa persona ndalojnë të rinjtë nga Kosova në mes të rrugës dhe ua grabisin veturën “Audi Q7”

D V

E përfundoi burgun në Siri, pret të kthehet në Kosovë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More