Vritet Presidenti i Haititi

Presidenti i Haitit, Jovenel Moise, u vra në një sulm në shtëpinë e tij, bëri të ditur kryeministri i përkohshëm i këtij vendi. Claude Joseph tha se rezidenca e presidentit në Port-au-Princ u sulmua nga persona të paidentifikuar.

 

Zonja e Parë raportohet të jetë plagosur në sulm.Presidenti i vrarë është përballur me akuza për korrupsion dhe kundër tij janë zhvilluar dhe disa protesta nga opozita./klanmaqedoni

Related posts

BE-ja kërkon mbështetje për krizën me migrantë në Lituani

D V

Polonia arrestoi 13 aktivistë që tentuan të prishin gardhin në kufi

D V

Biden nuk do ta shtyjë afatin e tërheqjes nga Afganistani, raportojnë mediat

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com