Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Vritet shefi i programit bërthamor të Iranit, Mohsen Fakhrizadeh

Shefi i programit bërthamor të Iranit, Mohsen Fakhrizadeh, është vrarë sot në afërsi të Teheranit, raporton Reuters.

Fakhrizadeh ka ndërruar jetë në spital, e këtë e ka konfirmuar ministria iraniane e Mbrojtjes.

Ata sulmin e shkencëtarit e kanë cilësuar si akt terrorist, e sipas informacioneve të para thuhej se ai kishte humbur jetën në vendin e ngjarjes, megjithatë agjencia Fars ka raportuar se ai ishte gjallë kur është dërguar në spitalin e Teheranit.

Doktorin Mohsen Fakhrizadeh, profesor i fizikës dhe oficer i Gardës Revolucionare të Iranit, kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu e ka cilësuar  si “drejtor të programit bërthamor të Iranit.

Postime të ngjashme

Hungaria mbyllet sërish

T E

Reagime mbi vendimin për të hetuar krimet në territoret palestineze

T E

Tërmet i ri, edhe më i fortë në Zelandën e Re, me magnitudë prej 7,4 ballë

T E

Sulmi terrorist në Suedi, ja çfarë deklaroi policia: Agresori një 20 vjeçar nga Afganistani

S.B.

Pavarësisht vrasjeve, në Mianmar vazhdojnë protestat

S.B.

Sa % e zviceranëve kanë antitrupa

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...