Vuçiq del me thirrje për serbët që jetojnë në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, në një konferencë për media pas një mbledhje që ka pasur me zyrtarë të partisë së tij ka folur edhe për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 17 tetor në Republikën e Kosovës, shkruan Express.

 

Vuçiq ka bërë thirrje që serbët të cilët jetojnë në Kosovë të dalin masivisht në zgjedhje dhe të votojnë.

Kreu i shtetit serb ka thënë se një thirrje të tillë e bën edhe përkundër veprime të Kosovës, duke përmendur futjen e çmimeve anti-dumping për disa produkte të Serbisë.

“Serbët duhet të jenë të bashkuar, të shkojnë në votime sa më shumë të jetë e mundur dhe të luftojnë për të drejtat e tyre, ata vetë, për vendin e tyre, që të përfaqësohen institucionalisht, kur është e nevojshme, të jenë në gjendje të reagojnë në institucione në mënyra të ndryshme”, ka thënë Vuçiq.

Related posts

Vulin e fyen presidenten Osmani, i përgjigjet Blerim Vela, e quan këlysh të gruas së Millosheviqit

D V

Pusetat e pasiguruara dhe dy serbët e dyshimtë që vizituan Deçanin para helmimit – “kishin pyetur se ku ndodhet Manastiri”

D V

ShSKUK: 455 pacientë po trajtohen nga COVID-19

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More