Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Vuçiq emëron Nevena Jovanoviq si ambasadore të Serbisë në Maqedoninë e Veriut

Beograd, 14 prill 2021 -Zhurnal.mk – Presidenti serb Aleksandar Vuçiq sot lëshoi dekretin për emërimin e Nevena Jovanoviq në postin e ambasadorit të jashtëzakonshëm dhe të plotfuqishëm të Republikës së Serbisë në Republikën e Maqedonisë të Veriut, njoftoi portali beogradas i biznesit “eKapija”.

Jovanoviq vjen në këtë pozitë nga pozita e zëvendësndihmëse ministre për Bashkëpunim Bilateral në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës së Serbisë.

Ambasadores aktuale të jashtëzakonshëm dhe fuqiplotë të Republikës së Serbisë në Shkup, Dushanka Divjak Tomiq, mandati i përfundoi vitin e kaluar në shtetin tonë.

Postime të ngjashme

ASH-AA: Përshëndesim vendimin e Pendarovskit, Ligji të kthehet në Kuvend dhe tu shërbejë qytetarëve

R Zh

Buçi: Kishim mosmarrëveshje me Qeverinë

R Zh

Zaevi: Micotakisi zhvilloi disa ide për të hequr bllokadën bullgare dhe për të ndihmuar në rrugën tonë drejt BE-së

R Zh

MPJ-ja e Bullgarisë: Jemi të hapur për dialog me Maqedoninë e Veriut, takim do të ketë kur të plotësohen kushtet e nevojshme

R Zh

Hoxha opozitës: Nëse votoni ndryshimet të hënën, paret u lëshohen duhanprodhuesive deri të premten

N E

Janë ndarë certifikatat e pjesëmarrësve në programin “Menaxher të rinj dhe lider biznesi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...