Agjencia Zhurnal.mk

Vuçiq në Davos: Unë për dialogun dhe taksën, Thaçi për vizat

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq po merr pjesë në Forumin Botëror Ekonomik në Davos, ku është pjesëmarrës edhe Presidenti i vendit Hashim Thaçi.

Këtu Vuçiq tha se ai foli për problemet që Serbia ka në rajon, ndërsa Thaçi foli më shumë për liberalizimin e vizave.

Ai gjithashtu komentoi arritjen e ujdisë për hapjen e linjës ajrore Kosovë-Serbi.

“Thaçi vuri në dukje se disa në Evropë nuk e mirëpresin marrëveshjen midis Beogradit dhe Prishtinës për të futur një kompani ajrore dhe e pyetën nëse ishte për shkak të mbështetjes së SHBA-ve”, tha Vuçiç.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...