Vuçiqi kërcënohet pas reagimit ndaj atentatit të kryeministrit sllovak

nga Xh M

Pas atentatit ndaj kryeministrit sllovak Robert Fico, me vdekje është kërcënuar edhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Në dedikimin ku Vuçiq, e quan Ficon mik serb, në platformën X, atij ashpër i ka reaguar një përdorues i identifikuar me llogari në gjuhën gjermane ”Herr ich genießt Yaprak”, përcjell klankosova.tv.

”A funksionon prapanica juaj, paraardhës? Tani nuk ka më lyerje sysh të shefit Putka, nuk ka më pikturë, duhet të përmbushni premtimet dhe të bëni bujë, se përndryshe do të lexojmë edhe për ju kështu”, shkruan ai.

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

@2009-2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More