Vuçiqi nga Sllovenia: Pa zgjidhje me Kosovën s’ka BE për Serbinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se pa një zgjidhje me Kosovën nuk do të ketë anëtarësim të Serbisë në BE.

“Pa zgjidhur çështjet me Prishtinën, Serbia nuk do të jetë në gjendje që t’i bashkohet BE-së”, tha ai, raporton Zeri.info.

Këto komente Vuçiqi i bëri gjatë një konference për media pas Samitit të Sllovenisë.

Se a do të jetë njohja e Kosovës kusht për anëtarësimin e Serbisë, Vuçiqi tha se nuk e di, por potencoi se duhet të ketë një zgjidhje me Kosovën për të hyrë në BE. /Zëri

Related posts

Moti, nga e diela rritje e temperaturave

D V

Kosova regjistron një viktimë dhe 17 raste të reja me koronavirus

D V

Gjermania i dhuroi Kosovës 20 vetura të reja, do të shërbejnë në të gjitha pikat kufitare të vendit

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More