Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Vushtrria nuk shtron asfalt gjatë katër vjetëve të ardhshme

Komuna e Vushtrrisë është bërë e para që ka propozuar një plan të Rimëkëmbjes Ekonomike të këtij qyteti.

Në të janë të përfshira tri masa si ajo për moratorium katër vjeçar për asfalt, 25 përqind ulje të tatimit në pronë për katër vjetët e ardhshme për qytetarët e bizneset dhe masa e tretë masterplani pesë vjeçar për projekte vitale infrastrukturore siç janë: ngrohtorja e qytetit, Liqeni i Sllakocit, gazifikimi i qytetit, impianti i ujërave të zeza, parkingjet publike dhe zona ekonomike ndërkombëtare në Bajskë.

Ky plan komunal erdhi meqë vetëm gjatë 2020-ës në Vushtrri falimentuan 331 biznese të vogla apo 35 përqind e bizneseve aktive.

Postime të ngjashme

Babai i të dy dëshmorëve gjendet i vdekur në pusetë, rasti nën hetime

T E

Kosovë, 6 të vdekur e 592 të infektuar

T E

“6 mijë euro për 600 vota” – si ishin manipuluar qindra vota në favor të Haradinaj-Stubllës

T E

Bekimi rrëfen rënien e Jasharëve, ai ishte në Gjermani me Rifatin, kush ia dha lajmin?

T E

Shtrenjtohet prodhimi në Kosovë

T E

Osmani nga Prekazi: Sakrifica e familjes Jashari rezultoi me pavarësinë e Kosovës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...