Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

VV i kundërpërgjigjet Veliut pas talljes me sondazhe: LDK-ja ka filluar të mendojë për kalimin e pragut

Lëvizja Vetëvendosje i ka reaguar nënkryetarit të LDK-së, Agim Veliu, pasi ky i fundit është tallur me sondazhet e tyre për zgjedhjet që priten të mbahen në fillim të vitit 2021.

Në një prononcim për GazetaBlic, deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci ka thënë se LDK-ja, sipas tij, ka nisur të mendojë për kalimin e pragut, për çka siç ka thënë Bajqinovci, dalin deklarata të tilla.

“LDK-ja ka filluar të mendojë për kalimin e pragut, andaj dalin me deklarata të tilla. 20 vjet keqmenaxhim të pushtetit dhe shtetit i erdhi fundi”, ka thënë Bajqinovci.

Më tej, Bajqinovci ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nga këto zgjedhje, siç ka thënë ai, do t’i ketë 60 deputetë.

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Agim Veliu është tallur me sondazhet e Lëvizjes Vetëvendosje për zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahen në muajt e parë të 2021-ës.

Veliu duke u tallur me sondazhet e fundit, ka shtuar se Vetëvendosja ‘do të fitojë si në Kore të Veriut, me 100% të votave”.

Postime të ngjashme

Vdes profesori i njohur Zejnullah Gruda

T E

PZAP-ja miraton pjesërisht ankesën e një kandidateje boshnjake

T E

Rifat Jashari: Nëse është nevoja, prapë jemi të gatshëm me këta meshkuj çka i kemi me iu përgjigj Serbisë

T E

Edhe Lirije Kajtazi akuzon për manipulim votash

T E

Haxhiu zbulon se kur do të votohet qeveria Kurti 2

T E

Babai i të dy dëshmorëve gjendet i vdekur në pusetë, rasti nën hetime

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...