Agjencia Zhurnal.mk
Auto

VW-ja futet fuqishëm në tregun e automobilave elektrikë

Zhurnal Ads

Gjiganti gjerman Volkswagen në fund të verës nisi dorëzimin e automobilave elektrikw të modelit të parë të gjeneratës së re, te blerësit.

Deri më tash i ka dërguar “nëpër adresa” 14.000 automobila, derisa qysh tash ka edhe 24.000 porosi.

Në Volkswagen janë të lumtur me shitjet fillestare, me gjithë shtyrjen e këtij procesi për shkak të problemeve softverike.

VW-ja për këtë është dashur që blerësve t’u shesë automobila me funksione të shkyçura, derisa t’i rregullojë ato.

Kompania na Wolfsburgu e sheh modelin ID.3 si Golf të epokës së re.

Volkswageni ka investuar shumë në zhvillimin e automobilave elektrikë, siç janë ID.3 dhe SUV ID.4 si dhe modeli i paralajmëruar ID.Buzz.

Sipas planit, është paraparë që në këtë industri deri më 2024, kompania të investojë 33 miliardë euro.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Makina e Apple arrin më vonë sesa pritej

S.B.

Illyrian Pure Sport, mund të bëhet super vetura e parë shqiptare

S.B.

Vetura e Pagani-t thyen një rekord të ri në shpejtësi

admin

Bie prodhimi i veturave për 18.2% në Britani, 57.1% rrisin eksportin në Japoni

S.B.

Porsche publikon dizajnët që s’ia dolën të prodhohen

S.B.

Shefi i Toyota-s: Tesla ka recetë, por nuk është një gatues i mirë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...