Agjencia Zhurnal.mk
Auto

VW tërhoqi modelin jashtëzakonisht të popullarizuar nga shitja, arsyeja ishte e çuditshme

Volkswagen Polo GTI është jashtëzakonisht i preferuar në mesin e personave që jetojnë në qytet. 

Fatkeqësisht, nuk është më në ofertë dhe siç ka mësuar CarScoops, nuk do të jetë në dispozicion deri në fund të vitit, transmeton Telegrafi.

Performanca GTI është zhdukur në heshtje nga faqet konfiguruese të pothuajse të gjitha tregjeve evropiane dhe ata që kanë qëndruar këmbëngulës kanë marrë një mesazh me përmbajtjen vijuese:

“Polo GTI nuk mund të porositet më me pajisje të personalizuara. Sidoqoftë, kopjet e prodhuara deri më tani janë në treg për t’u blerë. Kontaktoni me partnerin tuaj VW ose gjeni makinën tuaj të ëndrrave në internet”, thuhej në masazh.

Dhe pastaj vjen befasia. Volkswagen ka njoftuar se Polo GTI nuk ofrohet më për shkak të kërkesës së lartë. Gjegjësisht, përkundër krizës në Volkswagen, ata pretendojnë se ata e kanë shitur të gjitha makinat e planifikuar për këtë vit.

Zëdhënësi i Volkswagen Christopher Peine më pas deklaroi “për këtë arsye ata vendosën të tërhiqnin Polo GTI nga oferta për një periudhë të caktuar”.

“Lajmi i mirë është se Polo GTI do të jetë në gjendje të porositet përsëri në fund të vitit”, konfirmoi një zëdhënës.

Postime të ngjashme

“Frenat kanë dështuar”: Shihni se çfarë bëri pronarja e zemëruar e ‘Tesla’ në Panairin e Makinave në Shanghai

S.B.

I prodhuar 26 vjet më parë dhe me mbi 1 milion kilometra të kaluara – ky Golf tregon “se ende është i frikshëm” në autostradën gjermane

S.B.

A do të jetë ky Mercedes i radhës nga gjiganti gjerman?

S.B.

Vjen Huawei i parë me rrota – kjo është makina e parë

S.B.

Mercedes njofton mini-furgonin elektrike EQT

S.B.

Subaru i rrallë u shit për 312,555 dollarë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...