Agjencia Zhurnal.mk
Shëndetësi

WATERPIK – DUSH ORAL për higjienën interdentale

Kariesi dhe ndezja e Gingivës zakonisht fillon në hapsirën mes dy dhëmbëve (hapsirën interdentale),
dhe saktësisht për këtë arsye për kujdesin themelor oral, pastrimi i dhëmbëve vetëm me furçë nuk
mjafton. Furça nuk arrin që të pastroj këte hapsirë, të cilen nuk mund që ta pastrojmë me rutinën ditore të larjes së dhëmbëve.

Hulumtimet klinike flasin se Waterpik dushi oral ështe jashtëzakonisht efikas në largimin e pllakës
dentare ne pjesët më të paarritshme të shprazëtirës së gojës. Rekomandohet si mjet plotësues për
higjienën orale tek pacientët me dhëmbë dhe gingiva plotësisht të shëndoshë si dhe tek pacientë me
implante, ura, kurora, aparate ortodontike, tek pacientë me gingivit dhe parodontopatijë… I
shkëlqyeshëm për shtatzëna, persona me dijabet, fëmijë dhe për të gjithë ata të cilët duan që ta ruajnë buzëqeshjen e shëndoshë..

https://www.annifarm.com.mk/product/waterpik-wp-861-%d0%be%d1%80%d0%b0%d0%bb%d0%b5%d0%bd-%d1%82%d1%83%d1%88/

Ky aparat me ndihmën e shtypjes pulsative të ujit i largon bakteriet dhe mbetjet nga ushqimet, stimulon dhe përmirëson qarkullimin e gjakut ne gingiva dhe që i bën më të fortë dhe më të shëndetshëm dhe e përmirëson gjendjen e tyre vetëm me përdorim të rregullt 14 ditor.

Barnatorja DNA ANNI FARM dhe Ordinanca Stomatologjike Dr NINA ju këshillojnë për më shumë
buzëqeshje me dhëmbe të bukur dhe të shëndoshë.

Për informacione më të hollësishme vizitoni barnatoren tonë online.

Postime të ngjashme

Kura me mjaltë dhe limon për problemet me tretjen

Lea Muslija

Mbijeton foshnja që lindi në muajin e pestë, feston 1 vjetorin e lindjes

Lea Muslija

Organet pa të cilat mund të jetojmë

Dafina Vidishiqi

Si kufjet mund të dëmtojnë ngadalë dëgjimin, me kalimin e kohës!

Dafina Vidishiqi

Ndikimi i temperaturave të larta në shtypjen e gjakut

Dafina Vidishiqi

Vetitë e kivit në zbardhjen e lëkurës/ Mënyra natyrale në shtëpi

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...