Agjencia Zhurnal.mk

Werner i gatshëm të nënshkruajë me Liverpoolin nëse paguhet klauzola

Sulmuesi i RB Leipzig, Timo Werner thuhet se është i gatshëm t’i bashkohet klubit anglez, Liverpoolit, nëse këta të fundit paguajnë klauzolën e lëshimit.

Ylli gjerman ka një klauzolë lirimi prej 60 milionë eurosh në kontratën e tij, megjithëse ajo skadon më 15 qershor.

Ai ka qenë i lidhur me shumë klube të mëdha evropiane si Liverpooli, Real Madridi dhe Barcelona, por si duket preferon kalimin në Ligën Premier.

Sipas mediumit Sky Sports, reprezentuesi i Gjermanisë është i gatshëm të nënshkruajë me Liverpoolin nëse Reds paguajnë klauzolën e vendosur nga RB Leipzig.

Werner, i cili ka shënuar 27 gola këtë sezon në të gjitha garat, ka folur më parë për admirimin e tij si për klubin nga Anfield ashtu edhe për menaxherin e tyre, Jurgen Klopp.

Sidoqoftë, Liverpooli thuhet se po merr kohë duke zgjedhur objektivat e tyre të transferimit dhe nuk do të lëvizë për Wernerin para se të skadojë klauzola e tij e lirimit. /Telegrafi/

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...