Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

WhatsApp do të ndalojë së punuari për miliona përdorues, sigurohuni që të mos jeni mes tyre

Disa miliona përdorues të WhatsApp do të mbeten pa aplikacion deri në fund të këtij muaji. Njerëzit që përdorin celularë pak më të vjetër mund të mbeten pa një aplikacion të njohur për shkak të sistemeve operative që ka telefoni i tyre celular.

The Sun thotë se WhatsApp do të ndalojë së punuari për njerëzit që përdorin një iPhone që nuk azhurnohet në softuer iOS 9 ose më vonë, transmeton Telegrafi.

Përdoruesit e Android që nuk kanë një sistem operativ 4.0.3 ose më vonë do të preken gjithashtu.

Nëse keni një model iPhone 4 ose më të vjetër, nuk do të jeni në gjendje të azhurnoheni në softuer më të ri. Disa pajisje Android si Motorola Droid Razr dhe Samsung Galaxy S2 gjithashtu funksionojnë ende me softuer të vjetruar.

Postime të ngjashme

Së shpejti, Apple Watch mund të monitorojë glukozën në gjak pa tërhequr gjak

S.B.

Këto foto nudo tani lejohen në Instagram

S.B.

Qeveria indiane vendos masa të rrepta ndaj rrjeteve sociale

S.B.

Gjithçka që dimë deri më tani për iPhone 13

S.B.

Sa është i mbrojtur telefoni juaj nga uji? Ja se çfarë duhet t’i kushtoni vëmendje

S.B.

Vivo S9 do të vijë me kamerë për Selfie me 44 megapiksel

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...