Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Whatsapp gjen zgjidhjen për bisedat e bezdisshme

Zhurnal Ads

Nuk ka më njoftime nga bisedat në grup që nuk na interesojnë, por nga të cilat do të ishte problematike ose të paktën e vrazhdë të largohesh, as nga ai i njohur që mbush kontaktet e tij me foto dhe video pak a shumë qesharake.

WhatsApp në fakt ka vendosur të mbyllë bisedat e padëshiruara përgjithmonë, duke prezantuar një mundësi të re për të liruar përdoruesit nga trillet e padobishme të smartphone-it.

Për momentin, nëse doni të heshtni një bisedë, mund të zgjidhni kohëzgjatjen midis tre opsioneve: heshtni atë për tetë orë , për një javë ose për një vit.

Në orët e kaluara, megjithatë, WhatsApp ka postuar në Twitter një imazh që tregon një ndryshim në opsionin e tretë: në vend të “një viti”, ekziston zëri “përgjithmonë”.

Ndërhyrja bëhet e papërcaktuar. Përdoruesi, siç është tashmë rasti, megjithatë mund ta rimendojë atë, dhe në çdo kohë mund të riaktivizojë njoftimet e bisedës së heshtur.

Risia me sa duket është në fazën e shpërndarjes dhe do të arrijë në dispozicion të përdoruesve me azhurnimet e radhës të aplikacionit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Facebooku me akuza ndaj Apple për sjellje antikonkurruese mbi ndryshimet e privatësisë

S.B.

Nëse bleni një Huawei Mate 40 Pro, do të merrni një iPhone 12 falas – kjo vetëm në Kinë

S.B.

Po presni me padurim Call of Duty: Black Ops Cold War? Lironi 250GB në disk

S.B.

Krijohet video-loja 360 shkallësh që luhet në “dhoma” të veçanta

S.B.

Reddit blen platformën e videove të shkurta, Dubsmash

S.B.

Pas Apple edhe Microsoft po ndërton çipet e vet

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...