Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

WhatsApp po përgatitet të hakmerret me një mundësi të re për të goditur Zoom

WhatsApp më pas arriti në përfundimin se ata kishin nevojë për ndryshime, dhe megjithëse versionet celularë kishin aftësinë për të bërë thirrje video për disa kohë, versioni PC i WhatsApp nuk është i disponueshëm.

WhatsApp kaloi disa javë jo shumë të këndshme pasi një numër përdoruesish e lanë atë për shkak të çështjeve të privatësisë dhe filluan të përdorin Signal dhe Telegram për të dërguar mesazhe, transmeton Telegrafi.

WhatsApp pa se kishte nevojë për ndryshime, dhe megjithëse versionet celularë kanë qenë në gjendje të bëjnë thirrje video për disa kohë, versioni PC i WhatsApp nuk e ka atë mundësi.

Sidoqoftë, ata kanë filluar ta prezantojnë atë gjithashtu, dhe përdoruesit beta raportojnë se thirrja video është jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur.

Të gjitha shërbimet do të bazohen përsëri si më parë – në numrat e telefonit, kështu që do të jetë e nevojshme të keni një telefon inteligjent për thirrjet video përmes një kompjuteri, raporton TomsGuide.

Ky ndryshim mund t’i shpëtojë ata nga fluturimi i një numri të madh të përdoruesve të cilët kanë filluar të largohen nga WhatsApp për shkak të ndryshimeve në lidhje me privatësinë e përdoruesve të aplikacionit.

Shumë ishin të bindur se mesazhet e tyre do të ndaheshin me Facebook, dhe megjithëse WhatsApp vendosi të zhvendosë afatin për të futur rregulla të reja të privatësisë për të lejuar përdoruesit të lexojnë se çfarë po ndryshon me të vërtetë, shumë prej tyre tashmë janë larguar.

Postime të ngjashme

Ariana Grande po vjen me një seri koncertesh në Fortnite

D V

“Rrjedhin” fotografitë e orës së re të Samsungut – Galaxy Watch 4 Classic

D V

Së shpejti në treg Samsung Galaxy i ri – bëhet fjalë për AO3

D V

Xiaomi me version të ri të telefonit 9C Redmi, nga 32 dhe 64 GB sa i kishte më parë – tani do të jetë i disponueshëm me 128

D V

Nëse jeni në këtë grup, Google ka një porosi – ose telefoni juaj do të jetë i padobishëm

D V

Arrin një videolojë e re – personazhi kryesor është një mace e braktisur

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...