Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

WhatsAppi teston karakteristikën e re me këtë funksion

WhatsAppi po teston një tipar të ri që lejon përdoruesit t’ia ndalin zërin një videoje para se t’ia dërgojnë dikujt. Kjo gjë e re është shpërndarë tek përdoruesit e versionit më të fundit – 2.21.3.13. Përmes këtij versioni, kompania po e teston dhe po mbledh reagimet e përdoruesve për të parë sa do ta pëlqejnë.

Përdoruesit e këtij versioni të Whatsappit do të kenë mundësi që t’ua ndalin tërësisht zërin një videoje që duan ta shpërndajnë me kontaktet e tyre. Opsioni që do përdoret për t’u klikuar për t’ia ndalur zërin videove do të gjendjet në faqen e editimit të videos, në ikonë të volumit, shkruan Gadgets.

Një raport i fundit ka treguar se WhatsApp gjatë janarit ka rënë në vendin e pestë për nga aplikacioni më i shkarkuar, teksa i pari është Telegrami.

Postime të ngjashme

Këta janë Google Pixel 6 dhe Pixel 6 Pro

D V

Google së shpejti do të çaktivizohet në pajisjet më të vjetra të Androidit

D V

Ariana Grande po vjen me një seri koncertesh në Fortnite

D V

“Rrjedhin” fotografitë e orës së re të Samsungut – Galaxy Watch 4 Classic

D V

Së shpejti në treg Samsung Galaxy i ri – bëhet fjalë për AO3

D V

Xiaomi me version të ri të telefonit 9C Redmi, nga 32 dhe 64 GB sa i kishte më parë – tani do të jetë i disponueshëm me 128

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...